Trudności z jakimi spotykają się deweloperzy

162 Views Comment Off
Trudności z jakimi spotykają się deweloperzy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

szafki (5)Deweloperzy, to grupa która ostatnio skarży się na swój los wyjątkowo głośno. Rząd wciąż obciąża ich coraz to nowymi podatkami, przez co budowanie staje się zajęciem coraz mniej opłacalnym.
Jednak nie tylko o nowe podatki tu chodzi.. Winna jest również wszechobecna podwyżka cen, z którą mamy do czynienia w skutek globalnego kryzysu ekonomicznego. Drożeje(i nadal drożeć będzie) chemia budowlana.
Coraz droższe staje się również przygotowywanie nowego terenu pod budowę. Mowa tutaj o kosztach związanych z osuszaniem terenu, równaniem powierzchni czy karczowaniem lasów. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tzw. robocizna oraz wszelkie koszty eksploatacji czy naprawy ciężkich maszyn.
W Polsce terenów, o których w żargonie mówi się ‚optymalne do zasiedlania’ jest coraz mniej, a przygotowywanie nowych wiąże się z ogromnymi kosztami. Również coraz mniej właścicieli jest skłonnych sprzedawać swoje ziemie. Przez to wszystko powstaje na terenie naszego państwa z roku na rok coraz mniej nieruchomości.

Zapoznaj się z podobnymi artykułami o budownictwie:

About the author

Nowa Sonda:

Czy warto zainwestwoać w projektowanie wnętrz kucni we Wrocławiu i okolicy?

View Results

Loading ... Loading ...
Napisz do nas:
Emaildamina21[malpa]tlen.pl
Tel087 259 09 24
Fax087 259 09 25
MiastoŚwidnica
Najnowsze opinie:
Kategorie
Archiwa