Hydraphase Legere, La Roche Posay

hydraphase

Hydraphase Legere, La Roche Posay

Skończyłam drugie opakowanie Hydraphase Legre (dla cery mieszanej). Jest to dobry, nawilżający, bardzo lekki krem dla cery tłustej i mieszanej. Nie znalazłam dla niego żadnego odpowiednika. Krem swoją lekkością i konsystencją pobija wszystkie inne, które zwykle pozostawiają po sobie tłustą, lepką lub po prostu świecącą powłokę. Czuję, że nawilża skórę. Na jej powierzchni pozostawia mgiełkę nawilżenia, jednocześnie bardzo szybko się wchłania. Ma konsystencję delikatnego mleczka. Zawiera kwas hialuronowy, nie wiem jednak w jakim stężeniu, w ulotce tego nie znalazłam (może coś było, ale ulotka wydawana jest tylko w języku francuskim). Jak poinformowała pani z apteki, w większym niż odpowiednik – Vichy Aqualia Thermal (którego używałam przez chwilę z próbek i też chętnie bym wypróbowała na dłuższą metę).

Mam cerę mieszaną – tłusta w strefie T, normalne/suche policzki, suche skórki wokół nosa – i ten krem nie dopuszcza do powstawania takich skórek.

Krem ma dwie wady. Opakowanie, z którego nie da się wydobyć resztek kremu (pompka i twardy plastik). I jest drogi, kosztuje ok. 90 zł.

W szafce czeka na mnie kolejne opakowanie tego kremu, tym razem z (równie drogim ;/ ) serum. Zamierzam sprawdzić czy po stosowaniu serum do tego kremu zauważę jakąś poprawę
stanu cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: