Maseczki MyBeauty

Maseczki MyBeaty i próbka kremu BB Etude House

Maseczki MyBeaty i próbka kremu BB Etude House

Maseczki i próbkę otrzymałam jako gratisy za zakup w sklepie azjatyckibazar. Opisy produktów i instrukcje w języku angielskim. Maseczki miały postać nasączonego materiału z otworami na oczy, nos i usta, który należy nałożyć na twarz.

Ze zdjęcia, maseczka: z kawiorem, z witaminą C, z wyciągu z kaktusa, z kwasem hialuronowym. Należy trzymać je na twarzy 20-30 minut. Po zdjęciu nie myć twarzy, wklepać pozostałość w skórę do wchłonięcia. Stosować 2-3 razy w tygodniu.

Działanie

W sumie miałam i wykorzystałam 4 sztuki. Skóra po zdjęciu każdej z maseczek była miękka i gładka, odświeżona, przyjemna (choć lodowato zimna, o tym za chwilę) w dotyku. Działanie wszystkich maseczek przy ich pierwszej aplikacji było takie samo.

Zdecydowanie jednak nie polecam ich kupować (lub przestrzegam przed użyciem). Po nałożeniu każdej z nich czułam niesamowicie intensywne zimno – lód na twarzy. Przy pierwszej aplikacji nie wytrzymałam nawet 20 minut i ściągnęłam maseczkę z twarzy wcześniej. Za tą przygodę zapłaciłam chorymi zatokami (sic!), katar i ten okropny ból twarzy… Kto zna ten stan pewnie wie o czym mowa.
Skąd ta lodowata temperatura? Jestem ciekawa co za nią odpowiada.

Za wszelką cenę chciałam uniknąć powtórzenia się tej sytuacji. Pomyślałam, żeby każdą następną maseczkę podgrzewać w gorącej wodzie, a potem dmuchać sobie w twarz gorącym powietrzem suszarki. Nie było to przyjemne, i wiecie co? Niewiele też pomogło, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu. Zimno, zimno, okropne zimno! Dramat.

Maseczki nie pasowały również na moja twarz. Były ogromne i miałam trudności z dopasowaniem ich w okolicach nosa i pod oczami.

Nie jestem fanem masek do twarzy, a te nie zachęciły mnie do eksperymentowania z nimi.

Próbka kremu BB Etude House za to zachęciła mnie do zakupu pełnowymiarowego produktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: