Ochrona przed nieprzyjemnymi zapachami – denko #berry

Oto 10 opakowań dezodorantów, które zużyłam w ostatnim czasie.

Dezodoranty w kulce

dezodoranty w kulce

dezodoranty w kulce

Alverde deo roll-on, Mango Papaya

Alverde deo roll-on

Alverde deo roll-on

To dezodorant w kulce bez alkoholu, barwników, oleju mineralnego, konserwantów i aluminium(!). Ma naturalny skład, który pochodzi w kontrolowanych upraw biologicznych. Zawiera ekstrakt aloe-vera i celulozę.
Ma dość długą datę ważności i pochodzi z drogerii dm.

Opakowanie jest ciężkie i szklane, zdecydowanie nie nadaje się do torebki. Mimo, że ma tylko 50ml, ciężko go zużyć, oznacza to, że jest wydajny. Produkt ma postać białej mazi – nie klei się, ale wysycha bardzo wolno, dlatego łatwo pobrudzić ubranie. W opakowaniu ma mocny zapach, po aplikacji również, ale bardzo szybko znika do zera. Słabo chroni, odważę się powiedzieć, że w ogóle nie chroni – czułam, że się pocę i czułam niepożądany zapach przy lekkich aktywnościach typu sprzątanie. Nic nie robi, nie działa. Deo fail. Nigdy wcześniej nie miałam tak kiepskiego dezodorantu i niestety mimo dobrych chęci producenta i nie tak złego składu – nie polecam nikomu tego produktu.

Crystal body deodorant stick

Crystal body deodorant stick

Crystal body deodorant stick

Hit. Dezodorant w kamieniu – ciekawa opcja dla wszystkich. Gorąco zachęcam do spróbowania!

Nie ma żadnego zapachu. Jest hipoalergiczny i działa bakteriobójczo. Nie zawiera parabenów, alkoholu, barwników, zapachów. Nie zawiera Aluminium Chlorohydrate. Skład ma naturalny – w 100% kamień soli wulkanicznej (tzw. ałun) – jest to Ammonium Alum.

Jest bardzo wydajny – piszę o nim w denko, bo używam go od 4 miesięcy, ale wygląda na to, że wystarczy mi na następne 2 lata. Jak nie więcej. To jest niesłychane.
Producent gwarantuje rok codziennego stosowania. Uważam, że to jest możliwe, ale gdy z produktu korzysta cała rodzina. Bo, uwaga, producent zachęca całą rodzinę do korzystania z tego produktu! Brzmi to bardzo niehigienicznie i nie zamierzam próbować ;) ale co kto woli.

Jego aplikację trzeba poprzedzić zwilżeniem kamienia. Ja po prostu wkładam go na 0,5 sekundy pod strumień wody. Wysycha od razu. Jest delikatny.

A najlepsze ze wszystkiego to fakt, że działa.

Crystal body deodorant stick

Crystal body deodorant stick

Jest kilka minusów. Opakowanie jest liche i plastikowe, bardzo łatwo można je połamać. Przypuszczam, że będą z nim problemy… Sam produkt waży niemało. Wyobrażam sobie również, że łatwo stłuc ten kamień. Dochodzi do tego również cena ok 30 zł. Choć w przełożeniu na wydajność jest bardzo tani.

AA deo antyperspirant (energy)

AA deo antyperspirant

AA deo antyperspirant

Pierwszy w notce antyperspirant. Dla skóry wrażliwej. Bez parabenów, alergenów, konserwantów i alkoholu. Ma bardzo prosty skład, tylko 9 składników. Ale zawiera Aluminium Chlorohydrate.

Ma bardzo ładny delikatny, kobiecy zapach. Kulka dobrze się obraca, a produkt na niej nie zasycha – to dla mnie najważniejsze cechy dezodorantu w kulce. W miarę szybko wysychał na skórze, ale też szybko się skończył. Mimo to chyba jednak kupiłabym go ponownie.

Fraicheur Vegetable Verbena, Yves Rocher

Ostatnia kulka to Verbena Yves Rocher. Zawiera składniki pochodzenia roślinnego, ale również Aluminium Sesquichlorohydrate. Pachnie zieloną herbatą.

Niestety nie jestem z tego produktu zadowolona. Nie chronił przed niepożądanym zapachem tak, jakbym oczekiwała. Na szczęście szybko się skończył. Kulka bardzo ciężko się obraca, produkt zasycha (ble, nie znoszę tego) i osypuje się wszędzie. Wolno schnie i łatwo pobrudzić nim ubranie.

Dezodoranty (antyperspiranty) w spray-u

Adidas, Dove i Rexona

Adidas, Dove i Rexona

Krótko i na temat. Polecam wszystkie powyższe dezodoranty. Uwielbiam:
1) adidas za zapach i skuteczność (mój zapach – różowy),
2) Rexonę za skuteczność (zapach dla mnie to tylko aloe vera),
3) Dove nie powala zapachem, ale jest w porządku.

1 komentarz

  1. Koralina 08/07/2014 at 07:59 Reply

    Niestety co do Alverde muszę się zgodzić, baaaardzo słaby.
    Ałun (minerał nie kamień :P) – ciekawy, ale z czasem słyszałam, że może przestać działać w skutek przyzwyczajenia się..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: