Pielęgnacja włosów cienkich, długich, przetłuszczających się

Typ

Moje włosy są cienkie, całkowicie proste, przetłuszczające się u nasady, a suche na końcach. Po świeżym ścięciu jednak ciężko je wyprostować, kiedy się wywiną w złą stronę (zawsze wywijają się na zewnątrz).
Objętości można im dodać tylko przez tapir. Loki (papiloty, lokówka) utrwalone lakierem rozprostowują się w ciągu 1-2 godzin, a jeśli wyjdę na powietrze (wiatr, wilgoć) w ciągu 0,5 godziny. Po dwugodzinnym ich układaniu…

Długość

Osobom z takim typem włosów proponuje się ścięcie włosów i noszenie fryzur krótkich. U mnie jednak nie sprawdza się to rozwiązanie. Moje krótkie włosy nie chcą się poddawać modelowaniu, trudno nadać im objętność, wywijają się na zewnątrz, gdy opierają się o ramiona. Ponadto przy krótkiej fryzurze odbieram ogólne wrażenie, że mam na głowie kilka piórek, nieważne czy z cieniowaniem włosów czy bez. Dodając do tego grzywkę (lubię zmiany, sezonowo zapuszczam grzywkę) odbieram potencjalnej objętości kolejną porcję włosów.
Dlatego zawsze najlepiej czułam się we włosach z długością mniej więcej do łopatek. Bo dłuższe zaczynały już obciążać włosy u nasady.

Kolor

Naturalnie jasny blond, który od wielu lat farbuję na brązy. Farby, których używam to L`Oreal, Casting Creme Gloss lub Garnier. Nosiłam różne kolory, ale w odcieniach brązu czuję się najswobodniej. Zamarzyło mi się też wrócić do blondu i uzyskałam go dzięki dwóm sesjom baleyage. Proces rozjaśniania był jednak na tyle długi, że znudzona jasnym kolorem od razu chciałam wrócić do ukochanych brązów.

Pielęgacja

Jaki zatem jest sekret utrzymania takich włosów w dobrej kondycji i nienagannym wyglądzie? Przede wszystkim polecam maskę WAX z Pilomax (nie Biovax!) i stosować ją jak tylko często się da, minimum 20 minut jednorazowo. Pamiętajmy, że jej działanie jest aktywowane przez ciepło. Pomaga gdy włosy masowo wypadają oraz skórze głowy. Działa regeneracyjnie.
Codzienne mycie włosów nie jest niczym złym (poza tym, że jest czasochłonne), jeśli stosujemy odpowiedni do tej czynności szampon. Włosów nie należy szorować, wystarczy upewnić się, że przy skórze głowy zostały odświeżone.
Ponadto nigdy nie żałuję włosom odżywek. Wszystkie odżywki, które stosuję, to odżywki ze spłukiwaniem, trzymane minimum 2 minuty na włosach. I rozczesywane, by pomóc odżywce wniknąć w strukturę włosa.
Olejki i serum na końcówki pomagają opóźnić proces rozdwajania się końcówek. Choć, uwaga! Łatwo przesadzić z ich ilością, często już kropla to za dużo :) zależy ile mamy tych włosów na głowie. Mimo to należy pamiętać o przycinaniu końcówek.

Włosy najchętniej noszę rozpuszczone, ponieważ większość upięć przyklapuje i przylizuje je – zmniejsza ich objętość wokół głowy. Czasem z prostych włosów uzyskuję lekkie fale po zapleceniu na noc warkocza, tym łatwiej, im bardziej są mokre przy zaplataniu.

Powyższe działania pozwalają mi cieszyć się zdrowymi, miękkimi, błyszczącymi i długimi włosami.
Obecnie zastanawiam się nad trwałą lub trwała podnosząca włosy, ale wątpię, by ten zabieg dał radę lub był opłacalny w moim przypadku. Muszę jednak spróbować, żeby się dowiedzieć. Ktoś może robił taki zabieg?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: