Natłuszczający olejek do skóry z problemami – Ziaja med

Przedstawiam mój KWC wśród olejków pod prysznic/do kąpieli, który skradł mi serce :D Niewiele z kosmetyków Ziai przypada mi do gustu. Nawet mój chłopak jest przeciwko tej firmie…

Natłuszczający olejek myjący do kąpieli i pod prysznic firmy Ziaja med jest ze mną już długo, ponieważ używam go tylko w razie potrzeby tzn. kiedy czuje, że moja skóra jest przesuszona, ściągnięta, poparzona promieniami słonecznymi lub gdy tylko mam ochotę na poprawę jej kondycji, a także przy depilacji, ponieważ nie szczypie. Po prysznicu czy też kąpieli moja skóra jest sucha, ściągnięta, swędząca gdy natychmiast nie użyje jakiegoś balsamu to potem moja skóra się ‚sypie’ odchodzą z niej takie ‚łuski’ szczególnie na nogach poniżej kolan, rękach i plechach.

Produkt ten ma krótki i dość dobry skład. Na pierwszym miejscu olej ze słonecznika, trochę brzmi śmiesznie, bo przecież taki olej słonecznikowy możemy wziąć z kuchni i także użyć go do kąpieli np. wlewając małą zakrętkę do kąpieli powodując tym samym zmniejszenie działania twardej wody na nasza skórę. Oliwka z Ziai ma trochę lepszy zapach od oleju do smażenia ;) naprawdę ładnie, delikatnie i przyjemnie pachnie, nie tak jak np. olejek pod prysznic z Isany ;) chociaż też go bardzo lubię.

001 (1)

Ziaja med – olejek myjący

Trzeba też podkreślić, że produkt pochodzi od Ziaja med czyli dostępnych tylko w aptekach bądź stoiskach „Ziaja dla Ciebie”. Są to produkty z lepszymi składami ale też z droższą ceną.

Olejek jest przeznaczona dla osób z problemami skórnymi takimi jak AZS czyli atopowe zapalenie skóry, z zaburzeniami bariery ochronnej naskórka, suchością skóry, podrażnieniami o różnym stopniu rozległości, nasilone swędzenie skóry oraz podwyższone ryzyko nadkażeń  i jest przeznaczony nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci i niemowląt. Olejek działa łagodząco, nawilżająco. Zawiera olej słonecznikowy z witaminą E.

Nie zawiera parabenów, SLES-ów, olejów mineralnych, mydła ani barwników.

Efekt med:

delikatnie natłuszcza i łagodnie oczyszcza skórę 

– chroni przed wysuszeniem już podczas mycia

redukuje szorstkość oraz nadmierne łuszczenie naskórka

zapobiega swędzeniu skóry i powstaniu podrażnień

Ze wszystkim wyżej się zgadzam, mimo, że nie mam AZS, to jednak takie problemy się u mnie ujawniają kiedy stosuje niewłaściwą pielęgnację. Olejek podczas mycia nie bardzo się pieni, ma gęstą konsystencje pozostaje nawet na skórze, pod koniec mycia lekko spłukuję i wycieram się nie zbyt mocno ręcznikiem. Ponieważ dość często wykonuję peeling, dodatkowe mocne pocieranie ręcznikiem, podrażniło by moją skórę. Olejek sprawdza się po peelingu i depilacji.

Cena: ok. 14 zł/270 ml

Ocena: 5/5

 

 

komentarze 2

  1. berry 22/08/2014 at 14:44 Reply

    Ja też mam taką skorupę na nogach! Chętnie bym wypróbowała ten produkt :)

  2. […] Ziaja – kuracja dermatologiczna AZS – recenzja już była <klik> […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: