La Rocher Posay – Anthelios XL

Fluid z filtrem kupiłam już rok temu, aby zabezpieczyć buźkę przed działaniem promieni słonecznych, ale też po używaniu kwasów zabezpieczyć przed przebarwieniami. Akurat, że lubię kosmetyki all-in-one to trafiłam na barwiący fluid z filtrem marki La roche posay.

047

La Roche Posay

Opakowanie: kosmetyk zamknięty jest w świetnej, poręcznej buteleczce, wszystkim przypomina telefon komórkowy :D opakowanie jest higieniczne.

055

Konsystencja: płynna, lejąca, może trochę przeszkadzać, ale za to szybko się rozsmarowuje.

058063

Kolor: kolor fluidu wpada w róż, jest naturalnym kolorem ładnie stapia się z cerą, jednak jest trochę ciemny, więc lepiej być już opalonym :P na zdjęciach mam opaloną rękę.

Filtr: w anthelios XL jest zawarty filtr 50 +  anty-UVB  +  anty-UVA PPD 34!

Dla kogo: cera normalna i mieszana – takową mam latem.

048

Info od producenta

050

Skład

 

Moja opinia: Produkt jest łatwy w użyciu, szybko się rozsmarowuje i wchłania. Zgadzam się, że nie powoduje zaskórników, nie zapycha ani nie podrażnia, odpowiedni dla skóry wrażliwej. W produkcie wyczuwam alkohol co mnie trochę drażni, bałam się przez to, że może przesuszać, jednak nic takiego się nie stało. Przeszkadza mi też to, że produkt powoduje strasznie świecenie szczególnie na czole i na brodzie, muszę używać wtedy bibułek matujących, mimo to świecenie i tak szybko powraca. Filtr doskonale radzi sobie ze słońcem, buzia przy całodziennym opalaniu nie została naruszona. Jest skuteczny i fotostabilny , mam do niego zaufanie, bardzo dobrze chroni, spokojnie możemy używać kwasów nawet latem ;)

Filtr zawiera wyższą ochroną anty-UVA przy mniejszej zawartości filtrów chemicznych. Czyli jest to filtr mieszany.

Jest bardzo wydajny. Na szczęście ma długą datę ważności.

Polecam go wypróbować, ale ja sama raczej do niego nie wrócę, ponieważ na pewno są lepsze i nowoczesne filtry np. mineralne. Jednak jest to dobra alternatywa dla osób, które nie malują się latem, a chcą mieć jakiś kolorek na buzi bez zbędnego wystawiania na słońce. Fluid jest barwiący nie daje dużego krycia.

Cena: to ok. 50 zł warto polować na promocje np. w Superpharm / 50ml.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: